Blog dla osób planujących montaż paneli słonecznych

Wykorzystaj dary natury: odnawialne źródła energii!

Zalety i wady fotowoltaiki

Fotowoltaika to ekologiczna energia, która przetwarza światło słoneczne na prąd elektryczny. Fotowoltaika ma wiele zalet, jedną z nich są mniejsze rachunki za prąd. To największa zaleta, jaką można osiągnąć z jej pomocą. Sprawdźcie jednak co jeszcze może dać energia odnawialna!

Zalety

  1. Niezależność energetyczna. Dzięki temu, uwolnisz się od największych dystrybutorów prądu. Nikt z nas nie lubi, rosnących cen prądu. Dzięki temu, masz pewność, że zaoszczędzisz pieniądze.
  2. Źródło dostępne za darmo. Fotowoltaika daje wiele możliwości, ze względu na jej częste użycie i pozyskiwanie energii ze słońca, które daje nieograniczoną energię. 
  3. Ekologiczny sposób. Posiada niską szkodliwość dla środowiska naturalnego. Nie emituje do atmosfery CO2. To doskonałe rozwiązanie dla każdego kto kocha ekologiczność!
  4. Wiele dofinansowań. Fotowoltaika jest niestety droga. Jednak na rynku istnieje wiele dofinansowań z pomocą których otrzymamy nawet do 80% energii. Taką szansę dają programy takie jak: Mój prąd, Czyste powietrze czy prosument 2.
  5. Szybki montaż. Montaż może trwać do 3 dni. Jest dość szybki jednak należy także wziąć pod uwagę fakt, że powinien zostać zrobiony przez profesjonalnych monterów. Źle zrobiony montaż może przyczynić się do tego, że instalacja może źle działać.
  6. Niezawodność. Instalacje mogą działać nawet do 40-50 lat. 
  7. Brak przerw w dostawie prądu. Panele działają bez przerwy niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Równie dobrze działają zimą jak i latem. 
  8. Wyższy koszt nieruchomości. Jeżeli chcesz sprzedać swoją wartość, dzięki temu, że jest na niej fotowoltaika jej wartość będzie większa. 

Zapraszam do drugiej części artykułu na temat jej wad.