Blog dla osób planujących montaż paneli słonecznych

Wykorzystaj dary natury: odnawialne źródła energii!

Wiele osób, decyduje się na fotowoltaikę tylko ze względu na dofinansowania, jakie mogą pozyskać dzięki jej zastosowaniu. Nie każdy jednak wie gdzie, mogą go pozyskać i co zrobić, aby z nich skorzystać. Niniejszy artykuł mówi o odnawialnych źródłach energii i sposobach ich otrzymania.

 

Kto może skorzystać z dofinansowań?

 Obecnie na rynku, jest wiele różnych programów dofinansowań, które różnią się warunkami. Do osób, które mogą skorzystać z dofinansowania, należą:

  • osoby prywatne;
  • firmy, 
  • przedsiębiorstwa;
  • spółki mieszkaniowe;

Dlaczego warto wziąć dofinansowanie OZE?

Fotowoltaika, redukuje niekorzystny wpływ danego przedsiębiorstwa na otoczenie naturalne, czyli środowisko. Ponadto ich użycie ma konstruktywny wizerunek organizacji mającej na uwadze dobro ekosystemu, co stanowi istotną kwestię dla przyszłych kontrahentów. Jej użycie doprowadzi do dużej oszczędności na kosztach energii i zwiększy wartość firmy. 

Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z dofinansowania, musimy sprawdzić, jego warunki. Wiele firm oferuje również pomoc, przy wypełnianiu wniosków, określą oni i doradzą, która instalacja jest dobra dla Ciebie. 

Jak dostać dofinansowanie?

Procedury składania wniosków o dofinansowanie na fotowoltaikę zostały maksymalnie uproszczone, istotne są natomiast terminy, w jakich chcemy złożyć dokumenty oraz realizacja inwestycji. 

Warto w tym celu skorzystać z pomocy firm działających od lat na rynku energii odnawialnych, które zazwyczaj doskonale orientują się także, jak można uzyskać dotację, w jakim programie i jakiego typu dokumenty są do tego potrzebne. Są w stanie także doradzić, czy programy dotacyjne czy też inne źródła finansowania instalacji fotowoltaicznych będą najkorzystniejsze w indywidualnym przypadku.

Programy dofinansowania

  1. Czyste powietrze;
  2. Mój prąd;
  3. Prosument 2;

Każdy program różni się zastosowaniem. Gwarantuje, że będzie on doskonały dla każdego!