Blog dla osób planujących montaż paneli słonecznych

Wykorzystaj dary natury: odnawialne źródła energii!

Wiele osób, przed budową domu, myśli nad montażem pompy ciepła. Nie dziwi nas to. Jest to urządzenie, dzięki któremu, możesz zyskać wiele korzyści. Jednak jak przebiega jej montaż? Jakie są najczęściej zadawane pytania?

 

Montaż pomp ciepła, trudny?

Coraz bardziej rośnie zapotrzebowanie na świecie na energię odnawialną. Ekologiczność to jedna z najważniejszych kwestii, które mają ogromny wpływ na nowe postrzeganie rzeczywistości.Montaż pomp ciepła Kielce , nie należy to trudnych. Jednak należy go zostawić profesjonalistom.  To nisko emisyjne rozwiązanie doprowadzi, do świetnego rozwiązania grzewczego, które posiada wiele zalet. 

Montaż pomp ciepła Kielce-pytania

  • Kiedy wykonać odwierty na pompę ciepła?

Taką decyzję należy podjąć przed budową domu. Kiedy posiadamy działkę przeznaczoną do budowy. Dobrze jest połączyć odwierty z budową fundamentów. Kiedy budynek jest już postawiony, należy wykonać odwierty jak najszybciej. Najlepiej takie prace zacząć wiosną lub latem, wtedy temperatura jest na plusie.

  • W jakim czasie zwrócą się koszty kupna i instalacji?

Pompa ciepła zwróci się do 6 lat. Wszystko zależy od systemu jaki wybierzecie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi tak na prawdę. Wszystko jest uzależnione od zapotrzebowania na ciepło, wydajność, czy dolnego źródła. W niektórych przypadkach może się zwrócić nawet w ciągu 3 lat!

  • Czy zima obniża sprawność pompy?

Sprawność pompy uzależniona jest od wielu czynników. Zima może doprowadzić do słabej sprawności jeżeli dolne źrodło jest podatne na niskie temperatury. Najczęściej wykorzystuje się jednak wodę gruntową.

Jakie są niedogodności?

Montaż pomp ciepła Kielce, nie jest uciążliwy.  Jednak na decydowanie się na ich montaż trzeba wziąć pod uwagę kilka niedogodności. Podczas odwiertów należy wziąć pod uwagę, że na podwórko wiedzie ciężki sprzęt, który może doprowadzić do zniszczenia działki. Prace trwają nawet do 14 dni, wszystko zależy od rodzaju sprzętu i odwiertu.