Blog dla osób planujących montaż paneli słonecznych

Wykorzystaj dary natury: odnawialne źródła energii!

W drugiej części naszego artykułu doradzimy, jak ochronić nasze panele słoneczne Kielce przed wyładowaniami atmosferycznymi. Gwarantujemy, że ich ubezpieczenie sprawi, że nie będziemy musieli się o nie martwić.

 

Jak się bronić przed piorunami?

Panele słoneczne Kielce należy ubezpieczyć.  Skutki uderzenia pioruna możemy zminimalizować, jeżeli nasz budynek będzie posiadał instalację odgromową. Większe prawdopodobieństwo ma fakt, że piorun uderzy w pobliskie drzewo nawet 2 kilometry dalej  które uszkodzi linie wysokiego napięcia i spowoduje fale przepięciowe, które także uszkodzą nasze panele słoneczne Kielce. Chronić się przed takimi warunkami możemy na dwa sposoby:

  1. instalację odgromową,
  2. ograniczniki przepięć,
  • Instalacja odgromowa

Stosuje się ją w celu ochrony paneli słonecznych Kielce  przed uderzeniem pioruna. Narażony na uderzenia jest inwerter. Przy projekcie takiej instalacji trzeba wziąć pod uwagę, poprawne rozmieszczenie zwodów, które będą gwarantowały bezpieczeństwo instalacji. Co więcej zagrożenia uderzenia piorunem, mogą spowodować wiele nieprzychylnych skutków.

Jeżeli Twój dom jest najwyższy w okolicy i posiada instalację fotowoltaiczną, musisz zdecydować się na ubezpieczenie go. Może być on najbardziej narażony ze wszystkich innych nieruchomości.

  • Ograniczniki przepięć

Aby zminimalizować wyładowania bezpośrednie działające na panele słoneczne Kielce ale także te powstałe kilka metrów dalej polecamy także zastosować ograniczniki przepięć. Zbudowane są w taki sposób, aby wielokrotnie odprowadzać przepięcia powstające w instalacjach.