Blog dla osób planujących montaż paneli słonecznych

Wykorzystaj dary natury: odnawialne źródła energii!

Jeżeli pragniesz mieć energię odnawialną, musisz wiedzieć, że trzeba je czasem czyścić. Jest to nieodłączna część, dobrze działających paneli. Nie każdy się przejmuje ich czystością, jednak każdy powinien przeczytać poniższy artykuł. 

 

Jak czyścić panele słoneczne?

Wiele osób, które decydują się na fotowoltaikę, muszą wziąć pod uwagę jej czyszczenie. Wysoka wydajność jaką się odznaczają, zawdzięczają dobremu czyszczeniom. Nie wszystkie panele wymagają odpowiedniego czyszczenia, a ponadto deszcze poradzą sobie z nimi bezproblemowo. Jednak wiele osób zapomina o ptactwie. Jeżeli ktoś posiada panele, położone gruncie nie jest to problemem. Gorzej jeżeli panele trzeba umyć na dachu.

Na co uważać podczas mycia paneli?

  • Panele należy myć wieczorną porą, ponieważ w ciągu dnia nagrzane są zbyt ciepłe, i może to doprowadzić do ich zniszczenia.
  • Zabrania się stosowania do ich mycia druciaków, aby ich nie porysować.
  • Wchodząc na dach należy użyć odpowiednich zabezpieczeń aby nie zrobić sobie krzywdy.
  • Nie należy do ich mycia stosować detergentów. Może to spowodować ich zniszczenie także.
  • Staraj się myć swoją fotowoltaikę co najmniej raz w roku.

Jaką porą czyścić panele?

Panele fotowoltaiczne najlepiej myć wiosną bądź jesienią. Wiosną- po zimie. Właśnie w tym okresie fotowoltaika jest najbrudniejsza. Należy także wziąć pod uwagę, że panele należy czyścić wieczorem pod wczesnym rankiem zanim się nagrzeją bądź już ostygną. W południe mogą ulec zniszczeniu.