Blog dla osób planujących montaż paneli słonecznych

Wykorzystaj dary natury: odnawialne źródła energii!

Grad i wiatr może spowodować wiele uszkodzeń. Poniżej przedstawiam co robić aby ich uniknąć.

 

Fotowoltaika Starachowice

Fotowoltaika Starachowice to doskonałe rozwiązanie dla każdego kto pragnie wygodnie żyć. Zastosowanie tych modułów sprawi, że wejdziecie z ogromną szybkością w XXI wiek. Fotowoltaika Starachowice od wielu lat jest wybierana najczęściej ze wszystkich eko firm w Polsce. Gwarantujemy, że jej użycie może doprowadzić do stworzenia wielu wygodnych rozwiązań, między innymi rezygnacja z tradycyjnego czasochłonnego ogrzewania.

Fotowoltaika Starachowice to zaufana firma, która oferuje wiele nowoczesnych technologii.

Jakie warunki mogą zagrażać modułom fotowoltaicznym?

  • GRAD

Wszystkie moduły fotowoltaiczne testowane są na uderzenia gradu. Jednak należy wziąć pod uwag, że w Polsce występowanie gradobicia zdarza się dość rzadko. Jednak województwo świętokrzyskie znajduje się w strefie bardziej narażone niż reszta kraju. Nie należy przy tym się zamartwiać, a zainwestować w fotowoltaikę o dużej wytrzymałości mechanicznej. Prawdopodobieństwo zniszczenia modeli, przez grad jest bardzo małe.

Jak ubezpieczyć panele?

Najlepiej jest ubezpieczyć moduły fotowoltaiczne, aby podczas niepożądanych warunków nie zostać na lodzie. Jednak przed skorzystanie z takich ubezpieczeń należy dokładnie przeczytać ich warunki, czy aby na pewno skupione są na gradobiciu.

Polecam także skorzystać z ubezpieczenia całego domu. To najbardziej efektywne rozwiązanie dzięki któremu skutki nie tylko gradu na działanie fotowoltaiki zostaną zwrócone ale także uszkodzenia na przykład dachu, czy elewacji.

  • WIATR

Kolejnym warunkiem atmosferycznym jest działanie na fotowoltaikę wiatru. Polska nie znajduje się w centrum huraganów czy orkanów, jednak niezależnie od tego, wszystkie moduły powinny być o ogromnej wytrzymałości. Ważną role, odegrają tu monterzy. To właśnie od nich zależy jak dobrze zostaną dopasowane ogniwa fotowoltaiczne. Rzadko kiedy słyszymy o uszkodzeniach fotowoltaika Starachowice, jednak należy również tę instalację ubezpieczyć przed silnym wiatrem.

Wiele producentów posiada możliwość naprawy gwarancyjnej w razie nieoczekiwanych zjawisk. Jednak nie każda firma w swojej ofercie takie posiada. Musimy zadbać o doskonałą firmę montażową, która profesjonalnie zamontuje fotowoltaikę na waszym dachu.