Blog dla osób planujących montaż paneli słonecznych

Wykorzystaj dary natury: odnawialne źródła energii!

Fotowoltaika Starachowice to doskonałe rozwiązanie dla każdego kto pragnie wygodnie żyć. Zastosowanie tych modułów sprawi, że wejdziecie z ogromną szybkością w XXI wiek.Fotowoltaika Starachowice od wielu lat jest wybierana najczęściej ze wszystkich eko firm w Polsce. Gwarantujemy, że jej użycie może doprowadzić do stworzenia wielu wygodnych rozwiązań, między innymi rezygnacja z tradycyjnego czasochłonnego ogrzewania.

Fotowoltaika Starachowice to zaufana firma, która oferuje wiele nowoczesnych technologii.

Jakie warunki mogą zagrażać modułom fotowoltaicznym?

  • GRAD

Wszystkie moduły fotowoltaiczne testowane są na uderzenia gradu. Jednak należy wziąć pod uwag, że w Polsce występowanie gradobicia zdarza się dość rzadko. Jednak województwo świętokrzyskie znajduje się w strefie bardziej narażone niż reszta kraju. Nie należy przy tym się zamartwiać, a zainwestować w fotowoltaikę o dużej wytrzymałości mechanicznej. Prawdopodobieństwo zniszczenia modeli, przez grad jest bardzo małe.

Jak ubezpieczyć panele?

Najlepiej jest ubezpieczyć moduły fotowoltaiczne, aby podczas niepożądanych warunków nie zostać na lodzie. Jednak przed skorzystanie z takich ubezpieczeń należy dokładnie przeczytać ich warunki, czy aby na pewno skupione są na gradobiciu.

Polecam także skorzystać z ubezpieczenia całego domu. To najbardziej efektywne rozwiązanie dzięki któremu skutki nie tylko gradu na działanie fotowoltaiki zostaną zwrócone ale także uszkodzenia na przykład dachu, czy elewacji.

  • WIATR

Kolejnym warunkiem atmosferycznym jest działanie na fotowoltaikę wiatru. Polska nie znajduje się w centrum huraganów czy orkanów, jednak niezależnie od tego, wszystkie moduły powinny być o ogromnej wytrzymałości. Ważną role, odegrają tu monterzy. To właśnie od nich zależy jak dobrze zostaną dopasowane ogniwa fotowoltaiczne. Rzadko kiedy słyszymy o uszkodzeniach fotowoltaika Starachowice, jednak należy również tę instalację ubezpieczyć przed silnym wiatrem.

Wiele producentów posiada możliwość naprawy gwarancyjnej w razie nieoczekiwanych zjawisk. Jednak nie każda firma w swojej ofercie takie posiada. Musimy zadbać o doskonałą firmę montażową, która profesjonalnie zamontuje fotowoltaikę na waszym dachu.